Poradna

Ptejte se odborníků z masérské školy Refit.

  • Otázka i s odpovědí bude po zvážení zveřejněna do pár dnů.

Dobrý den,
mám skládací masérské lehátko 4 roky a nedávno mi začalo vrzat. Nemáte nějaký tip, co by se s tím dalo dělat? Zkusila jsem vše utáhnout, ale to nepomohlo.
Děkuji, Markéta V.

Dobrý den,
o lehátka je třeba pečovat, např. tak, že budete u stolů pravidelně utahovat pomocí inbusu zapuštěné šrouby v konstrukci, popř. lehátko promazávat.
S pozdravem

V. Smrčková

Dobrý den,
našla jsem na stránkách jiné školy, že lze získat mezinárodní průkaz zdravotního maséra. To budu něco jako fyzioterapeut a budu moct pracovat i ve zdravotnictví v zahraničí?
Děkuji, Kučerová

Vážená paní Kučerová,
žádný mezinárodní průkaz zdravotního maséra neexistuje. Pokud vykonáte kurz Masér do zdravotnictví, dostanete osvědčení, které Vás opravňuje vykonávat práci "maséra" pod přímým dohledem (fyzioterapeuta nebo lékaře) pouze ve zdravotnickém zařízení. Fyzioterapeut je vysokoškolské studium.

Dobrý den, dočetl jsem se na slevomatu, že je možné se naučit masírovat za 3 hodiny a dostanu za to certifikát. Je to pravda?
Pavel Z.

Dobrý den, tomu se můžeme všichni jen zasmát. K tomu, aby jste uměl masírovat, musíte projít 100 hodinami praxe a 50 hodinami teorie. Za 3 hodiny s certifikátem - to je pohádka. Nenechte se klamat. Zdravím.
I. Smrčková

Dobrý den, mohu po absolvování masérského kurzu ihned podnikat? Věra.K.

Dobrý den, masérský kurz sportovní a rekondiční masáže je akreditovaný Ministerstvem školství ČR. Po absolvování a složení zkoušky získáte osvědčení, které Vás opravňuje k získání živnostenského listu a můžete hned podnikat.

REFIT © 2021 www.refit.cz | články | obchod | škola | kurzy