Pythie nebo-li Chytrá houba

Pythium oligandrum je mikroorganizmus říše Chromista – Stramenopila, který představuje předěl mezi houbami a řasami. Mikroorganismus Pythium oligandrum byl objeven ve třicátých letech minulého století americkým vědcem Drechslerem, jenž v průběhu dalšího výzkumu zjistil, že Pythium oligandrum je vyhraněný predátor, který napadá pouze jiné plísně.

Dnes jsou na trhu formulované přípravky s mikroorganismem Pythium oligandrum, které jsou přínosem pro řešení stavů při parodontóze, onychomykóze, vulvovaginální kandidóze, při čištění nehojících se ran, při mykózách a zápachu nohou, nebo při zlepšování stavů u lupénky, atopického ekzému, či opruzeninách.

Houbový organismus říše Chromista – Stramenopila představuje předěl mezi houbami a prvoky z důvodu svého rozmnožování, jak pohlavního tak nepohlavního. Pythium proniká svými vlákny do buněk parazita (plísně nebo kvasinky) a čerpá z něho pro svoji výživu potřebné látky. Na podkladě výživové a prostorové kompetice tak vytlačuje z prostorů patogenní kožní houby. Podstatou účinnosti přípravku je produkce enzymů a parazitování na plísňových chorobách. Po splnění tohoto úkolu (vyčerpání parazita) mizí z této lokality (lidské tělo není pro něho přirozené prostředí a není schopen se v tomto prostředí adaptovat) a tím uvolňuje prostor pro znovuosídlení tzv. normální mikroflórou. Velmi dobře působí i na neduhy, které nejsou vyvolány houbami – například: lupenka, atopický ekzém nebo živé rány diabetiků.

 

V naší nabídce naleznete např.:

Chytrá houba – Pythie Biodeur Nail – Biologický přípravek vhodný pro péči o nehty na nohou se sklonem k plísním.

Chytrá houba – Pythie Biodeur Prezent – Biologický přípravek vhodný pro péči o pokožku na nohách se sklonem k plísním, pro péči o nohy se sklonem k zápachu a potivosti.

Chytrá houba – Pythie Binder prezent Foot powder – Přípravek vhodný pro péči o nohy se sklonem k zápachu, potivosti a plísňovým chorobám.

Krém Biogama – mikrobiologický stimulátorový krém hloubkové obnovy pokožky při Psoriasis vulgarit. Napomáhá k regeneraci drobných ložisek lupenky a je doplňkem po relaxačních koupelích s mikroflórou biodelty. Zvláčňuje pokožku a obsahem mikroflóry příznivě ovlivňuje obranné mechanismy kůže.

REFIT © 2017 www.refit.cz | články | obchod | škola | kurzy