Masérská škola REFIT v Thajsku

V roce 2002 navštívila masérská škola REFIT Thajsko, kde žáci absolvovali výuku přímo v chrámové škole Wat pho v Bankoku.

Co to je ,,thajská masáž“?

Thajská masáž Praha pomůže uvolnit celé tělo, mysl, a zažít tak oddechové chvíle bez nutnosti přemýšlení a neustálého vypětí.

Snad žádný jiný druh masáže nebyl ve všeobecném povědomí tolik zdiskreditován, jako thajská masáž, v souvislosti se "sexuální turistikou" do asijských zemí. O to záslužnější je, že se veřejnost i zájemci mohou blíže seznámit se skutečnou thajskou masáží. Ta je zcela samostatným a velice starým druhem masáže, který je navíc vysoce duchovní disciplínou a původně se prováděl především v buddhistických klášterech.

Dnes se tradiční thajská masáž vyučuje, z důvodu zachování kvality pouze na dvou místech Thajska. V Bankoku v chrámu ležícího budhy Wat pho - jižní styl a severní styl v nemocnici tradiční thajské medicíny v Chiang mai.

Tradiční thajská masáž, podobně jako úchvatná thajská kuchyně a krása thajských žen, je výslednicí průsečíku Indie a Číny. Jóga a akupresura, energie a rovnováha, meridiány a čakry, tlak a protažení.

Vyváženost thajské masáže je pozoruhodná. Dvouhodinová sestava začíná rytmickým houpavým pohybem, prací na uvolnění energetických linií, pokračuje drobným protažením a končí velkými jógovými ásanami, kterých netrénovaný člověk sám nedosáhne. Masírující se masírovaného dotýká rukama, lokty, koleny, opírá se celým tělem a hodně pracuje i nohama. Chodidla jsou jednou z velkých energetických zón, najdeme na nich mapu celého našeho organismu.

Thajská masáž je kombinací čínské akupresury s japonským schiatsu a je postavena na filosofii jógy. Pracuje se na l0 hlavních dráhách (senech), na nichž leží zvláště důležité akupresurní body. Masáž těchto bodů umožňuje léčit onemocnění či odstranit bolest. Tlakové body lze považovat za jakási okna, otevírající se do těla, jimiž se uskutečňuje výměna energií mezi lidským tělem a okolím. Práce na energetických liniích spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný tok energie a obnovuje návrat zdraví a pocitu pohody.

Masáž probíhá na žíněnce na zemi, na oblečeném těle. Přes intenzitu a práci s hlubokými strukturami i přes délku masáže (dvě hodiny) není thajská masáž vyčerpávající ani pro maséra ani pro masírovaného.

REFIT © 2023 www.refit.cz | články | obchod | škola | kurzy